Dy skuadrat e Serie A njoftojnë rastet e reja me Covid-19!

Futboll

Dy skuadrat e Serie A njoftojnë rastet e reja me Covid-19!

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 19:33
Dy skuadrat e Serie A njoftojnë rastet e reja me Covid-19!

Covid-19 godet Atalanta dhe Cagliari. Të dy klubet kanë marrë testet e sotme dhe kanë rezultuar pozitiv dy futbollistë të rëndësishëm.

Atalanta ka njoftuar se, në vijim të testeve të kryera dje sa i përket tamponit Covid-19, Aleksej Miranchuk doli pozitiv me koronavirus.

“Lojtari u nënshtrua menjëherë në izolim në përputhje me procedurat e përcaktuara në protokollin shëndetësor. Në mbrëmjen e vonë, grupi i ekipit do t’i nënshtrohet përsëri testeve molekulare.

Klubi menjëherë aktivizoi të gjitha procedurat e parashikuara nga protokolli në fuqi dhe informoi Autoritetet për procedurat përkatëse”.

Sakaq, pas Godin dhe Simeone, një tjetër rast pozitiviteti me Covid-19 te Cagliari. Ky është Nahitan Nandez, siç komunikohet nga klubi me një shënim zyrtar: “Pas testeve të fundit shëndetësore të kryera, Cagliari Calcio komunikon pozitivitetin ndaj Covid-19 nga Nahitan Nandez: lojtari u izolua menjëherë në përputhje me rregulloret.

Të gjith anëtarët e tjerë të grupit të ekipit testuan negativisht dhe vazhdojnë izolimin e besuar në shtëpi, me mundësinë që të gjithë atletët të kryejnë trajnime të rregullta dhe aktivitete ndeshjesh”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat