Këto janë grupet për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm

Futboll

Këto janë grupet për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm

Më: 10 dhjetor 2020 Në ora: 18:08
Këto janë grupet për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm

Janë publikuar grupet për Kampionatin Evropian U21 që do të mbahet vitin e ardhshëm në Slloveni dhe Hungari, raporton Insporti.

Ky do të jetë Evropiani i parë i cili do të këtë 16 skuadra.

Turneu do të këtë gjithsej katër grupe, ku dy vendet e para do të kualifikohen për në çerekfinale.

Image

Këto janë grupet për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm


Për shkak të Coronavirusit, turneu do të mbahet në dy intervale kohore, pjesa e parë nga 24 deri 31 mars, ndërkohë faza e eliminimit direkt nga 31 maji deri me 6 qershor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat