​Mbyllet sezoni vjeshtor i Superligës, kjo është renditja tabelare

Futboll

​Mbyllet sezoni vjeshtor i Superligës, kjo është renditja tabelare

Më: 20 dhjetor 2020 Në ora: 16:31
Foto Ilustrim

Me derbin e zhvilluar ndërmjet Prishtinës dhe Dritës në “Fadil Vokrri” e cila përfundoi pa fitues me rezultatin 1-1, Superliga e Kosovës i ka dhënë fund kështu edhe sezonit vjeshtor.

Skuadra e Dritës është ajo e cila renditet në kreun e tabelës, dhe njëkohësisht është edhe kampione e vjeshtës me 41 pikë.

Drita përcillet nga Ballkani me 38 pikë në vendin e dytë dhe Prishtina në vendin e tretë me 32 pikë.

Sa i përket pjesës së poshtme, KF Besa e mbyll tabelën me vetëm gjashtë pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat