Atletico Madrid nuk ka dyshime në Simeonen duan rinovimin me teknikun argjentinas

Futboll

Atletico Madrid nuk ka dyshime në Simeonen duan rinovimin me teknikun argjentinas

Më: 7 janar 2021 Në ora: 19:04
Diego Simeone

Atletico Madrid nuk ka dyshime lidhur me të ardhmen e trajnerit Diego Simeone në kreun e klubit.

Atletico dje u shokua duke u eliminuar nga Kupa e Mbretit prej klubit të divizionit të tretë Cornella.

Pas ndeshjes, tekniku argjentinas tha se nëse klubi vendos ta shkarkojë, atëherë është i hapur që të largohet.

Sidoqoftë, sipas Marca, “Los Rijoblancos” nuk kanë dyshime të Simeone, kontrata e të cilit skadon në vitin 2022, por thuhet se do t’i ofrojë rinovimin edhe disa vite të tjera.

Ndërkohë, kujtojmë se Simeone me Atleticon fitoi La Liga-n në vitin 2014, derisa fitoi dy herë Ligën e Evropës në vitin 2012 dhe 2018, kurse humbi dy finale të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit në vitet 2014 dhe 2016.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat