Schalke ëndërron Klas-Jan Huntelaar, 'Gjahtari' mund të kthehet tek ish-ekipi i tij

Futboll

Schalke ëndërron Klas-Jan Huntelaar, 'Gjahtari' mund të kthehet tek ish-ekipi i tij

Më: 14 janar 2021 Në ora: 23:14
Klas-Jan Huntelaar

Pas kthimit te Ajax pas 8 vitesh mungesë, Klas-Jan Huntelaar mund të veshë përsëri fanellën e Schalke 04.

Sulmuesi ekspert, sipas asaj që raportohet nga “Sky Deutschland”, kërkohet nga trajneri i skuadrës së Minatorëve.

Klubi gjerman ka shënuar vetëm 12 gola në 15 ndeshje të luajtur në kampionat dhe Huntelaar shihet si njeriu ideal për majën e sulmit.

Holandezi luajti në Gelsenkirchen për 7 vjet, duke shënuar 126 gola dhe duke fituar një herë titullin e golashënuesit më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat