Dortmund para sfidës së vështirë

Futboll

Dortmund para sfidës së vështirë

Më: 22 janar 2021 Në ora: 19:53
Formacionet

Borussia Monchengladbach pret sonte në Borussia Park skuadrën e Dortmundit

Borussia Dortmund sonte (20.30) ndeshet në Monchengladbach me një formë të luhatshme, derisa në ndeshjen e fundit ata humbën kundër Bayer Leverkusenit me rezultat 2-1.

Në anën tjetër, vendasit e Borussia Monchengladbach janë në një ecuri të mirë me rezultate pozitive ku në pesë ndeshjet e fundit kanë tri fitore, një barazim dhe një humbje.

Trajneri Terzic i Borussia Dortmund ka startuar sonte me Haaland, Sancho, Reus e Bellingham.

Dortmund për momentin është në vendin e 4 me 29 pikë, derisa Monchengladbach është në vendin e 7 me 28 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat