Skuadra meksikane eliminon Palmeirasin

Futboll

Skuadra meksikane eliminon Palmeirasin

Më: 7 shkurt 2021 Në ora: 21:33
Skuadra meksikane eliminon Palmeirasin

Skuadra meksikane eliminon Palmeirasin!

Skuadra meksikane e Tigresit është finalistja e parë e Botërorit të Klubeve për këtë edicion.

Kampionët e Amerikës së Veriut (federata CONCACAF) iu falën heroit Andre-Pier Zhinjak (ish-futbollist i Marsejës dhe Francës), i cili shënoi golin vendimtar me penallti kundër fituesve të Kupës Libertadores.

Tigres pret në finale fituesin e përballjes Bajern Mynih-Al Ahli, gjysmëfinale që do të zhvillohet ditën e nesërme.

PALMERIAS-TIGRES 0:1
Golat: Zhinjak 54′ (penalltia).

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat