​Klopp mund të marrë përsipër kombëtaren gjermane vitin e ardhshëm

Futboll

​Klopp mund të marrë përsipër kombëtaren gjermane vitin e ardhshëm

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 18:17
Jurgen Klopp

Gazeta gjermane Bild ka paralajmëruar largimin e Jurgen Klopp nga Liverpool në verën e vitit 2022.

Klopp arriti në Anfield në vitin 2015, dy vjet më parë ai fitoi me "të kuqtë" titullin e kampionit të Evropës, dhe sezonin e kaluar titullin e parë të kampionit të Anglisë, pas 30 vjetësh.

Sidoqoftë, Liverpool po luan shumë më pak se pritjet këtë sezon dhe praktikisht ka rënë nga gara për titullin e kampionit, por do të luftojë për të siguruar pozicionin që çon drejt Ligës së Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Klopp ka një kontratë me Liverpool deri në verën e 2024, por Bild gjerman pret që ai të largohet nga Anfield vitin e ardhshëm.

"Sa herë që mbaron sundimi i tij në Liverpool, Klopp herët a vonë do të kthehet në Gjermani. Ai është shumë i interesuar në pozitën e trajnerit, veçanërisht pasi Gjermania do të presë Kampionatin Evropian në 2024. Është madje e mundur që ai të largohet nga Liverpool këtë verë, por për këtë ka një shans prej një për qind", pohojnë gjermanët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat