Ancelotti: Ai nuk po bën diçka të jashtëzakonshme

Futboll

Ancelotti: Ai nuk po bën diçka të jashtëzakonshme

Më: 2 mars 2021 Në ora: 17:48
Ancelotti: Ai nuk po bën diçka të jashtëzakonshme

Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti e pranon së Richarlison ‘iu përgjigj’ thirrjes së tij për të gjetur rrugën e golit.

Richarlison shënoi golin e fitores në fitoren 1-0 ndaj Southampton të hënën mbrëma.

“Richarlison i është përgjigjur thirrjes time, kjo është e vërtetë”, tha Ancelotti pas ndeshjes për mediat angleze.

“Ai nuk po bën diçka të jashtëzakonshme. Për mendimin tim, ai po bën punën e tij”.

“Ai është një lojtar me cilësi të mëdha. Shpresoj dhe jam i sigurt se ai do të vazhdojë më formën e mire”, theksoi tekniku italian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat