Josa: Luajtëm me keq se ndaj Vllaznisë, barazimi nuk më kënaq!

Futboll

Josa: Luajtëm me keq se ndaj Vllaznisë, barazimi nuk më kënaq!

Më: 12 mars 2021 Në ora: 17:21
Josa: Luajtëm me keq se ndaj Vllaznisë, barazimi nuk më kënaq!

I zhgënjyer trajneri i Kukësit Mirel Josa, për ndeshjen e 5-të pa fitore që regjistroi skuadra e tij në Kategorinë Superiore. Në mikrofonin e Gol pas Goli, Josa e analizoi kështu barazimin 1-1 ndaj Apolonisë.

“Unë nuk mund të them se çfarë mund te mos funksionojë, nga ana cilësore bëmë një ndeshje më të dobët sesa në Shkodër. I kemi lënë një farë hapësire, kishim disi me topin e parë, kur kishim punë me dyluftimin me mbrojtësit e qendrës, unë nuk jam i kënaqur sepse nuk doja barazim, Apolonia i pati rastet e veta, ne kishim mundësi kundërsulmi, por nuk i shfrytëzuam ato”.

“Mendimi im është që skuadra kur luan ndeshjet e kampionatit, duhet të hyjë edhe me mentalietetin e duhur edhe ne ndeshjen e Kupës.

Nuk është problemi i fazës së mbrojtës, Apolonia mund të bënte rastet e veta, ne duhet të ishim më të ngjeshur, duhej të jepnim frymë sulmit dhe humbjes së menjëhershme të topit".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat