De Rossi kthehet në kombëtaren italiane

Futboll

De Rossi kthehet në kombëtaren italiane

Më: 18 mars 2021 Në ora: 13:41
De Rossi kthehet në kombëtaren italiane

Daniele De Rossi do të jetë pjesë e stafit teknik të kombëtares italiane.

Në orët e ardhshme, ish-mesfushori i Romës do të nënshkruajë kontratën, që do ta përfshijë zyrtarisht në stafin e Roberto Mancini, të cilin do ta mbështesë në përgatitjet për Kampionatin Europian.

Për De Rossi do të jetë përvoja e parë profesionale, pas largimit nga futbolli i luajtur një vit më parë dhe nga Roma më 2019. Ai do të vazhdojë të studiojë për t’u bërë trajner, por ndërkohë do të punojë me Mancini, duke qenë pjesë e stafit blu.

Ish-mesfushori do ta bëjë këtë punë “në majë të gishtave”, sepse e di që po bashkohet me një grup të sprovuar. Kjo do të jetë për të një përvojë themelore e rritjes profesionale dhe njerëzore, gjithashtu duke pasur parasysh marrëdhëniet e shkëlqyera që e lidhin me Roberto Mancini.

Në fakt jo vetëm me Mancinin, por edhe me Italinë, sepse fanella blu ka qenë gjithmonë e veçantë për De Rossi. Ai është kampion bote, i Europës U-21, fitoi një medalje bronzi olimpike dhe luajti 117 ndeshje me kombëtaren e të rriturve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat