Kombëtarja gjermane në panik

Futboll

Kombëtarja gjermane në panik

Më: 25 mars 2021 Në ora: 12:32
Kombëtarja gjermane në panik

Kombëtarja gjermane në panik, futbollisti i njohur preket nga Covid-19. Në rrezik sfida e sotme kundër…

Sipas gazetës gjermane “Bild”, lojtari i kombëtares së Gjermanisë, Jonas Hofman, ka rezultuar pozitiv me Covid-19 në testet e zhvilluara mëngjesin e sotëm.

Një situatë alarmante kjo për gjermanët teksa mbrëmjen e sotme do të luajnë kundër Islandës për ndeshjen eliminatore të botërorit.

Stërvitja e planifikuar për mëngjesin e sotëm është anuluar dhe lojtarët janë mbyllur në dhomat e tyre,  në pritje të një vendimi dhe nuk dihet akoma fati e ndeshjes së sotme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat