Punimet në stadiumin e njohur

Futboll

Punimet në stadiumin e njohur

Më: 10 prill 2021 Në ora: 13:20
Punimet në stadiumin e njohur

Ndërtimet e reja në kuadër të stadiumit Santiago Bernabeu po vazhdojnë me një ritëm të shpejtë, dhe tani ka pamje nga brenda.

Më parë keni parë vetëm paraqitje 3D të asaj se si do të duket toka kur të përfundojë e gjithë puna, ndërsa të gjitha fotografitë dhe videot e ndërtimit kanë ardhur nga jashtë.

Tani, si duket Bernabeu nga brenda.

Për ata që kujtojnë ndeshjen e fundit të Real Madridit, imazhet do të jenë shumë larg nga ajo që ju mbani mend me shumë prej strukturës së çatisë të çmontuar, shumë vende në rrëmujë dhe fusha me shumë gropa.

Punimet priten që të përfundohen deri në vitin 2023, derisa projekti kushton gati një miliard euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat