Dembele iu kundërpërgjigjet kritikëve

Futboll

Dembele iu kundërpërgjigjet kritikëve

Më: 11 prill 2021 Në ora: 17:44
Dembele iu kundërpërgjigjet kritikëve

Ylli i Barcelona-s, Ousmane Debele, ka dhënë një intervistë interesante për beIN Sports. Francezi ka folur për disa aspekte që nuk kanë lidhje me karrierën e tij si futbollist.

Shpesh i kritikuar për një stil jetese jo shumë të displinuar, francezi i është përgjigjur çdo kritike dhe çdo akuze.

“Besoj se stili im i jetë nuk ka asnjë lidhje me dëmtimet që kam patur. E vërteta është se nuk qëndron katër vite te Barça nëse stili yt i jetës nuk është i përshtatshëm. Mendoj se në fillim nuk kam qenë shumë i përgatitur fizikisht”, ka thënë Dembele.

Sulmuesi ka zbuluar edhe pseudonimin që i ka dhënë Messi:

“Messi flet shumë, veçanërisht me të rinjtë. Vëzhgon shumë. Edhe mua më jep shpesh shumë këshilla. Tani në skuadër më quajnë Samuel Eto’o sepse luaj si pykë…”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat