Manchester Utd rrëzon Granadën

Futboll

Manchester Utd rrëzon Granadën

Nga: K.Goca Më: 15 prill 2021 Në ora: 22:50
Manchester Utd Granadën

Manchester Utd kualifikohet në gjysmëfinale të Europa League në futbolli. 

“Djajtë e Kuq” si vendas shënuan fitore me 2:0 ndaj Granadës nga Spanja. 

Manchester Utd fitoi edhe takimin e parë me 2:0 dhe me rezultat të përgjithshëm 4:0 avancojnë më tej. 

Futbollisti Edinson Cavani shënoi në minutën e 6-të dhe Vallejo (autogol 90’).

Skuadra angleze do të takohet me Romën në kuadër të gjysmëfinales.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat