Befasia e veçantë e De Jong për ditëlindjen e të dashurës së tij

Futboll

Befasia e veçantë e De Jong për ditëlindjen e të dashurës së tij

Më: 18 prill 2021 Në ora: 13:21
Befasia e veçantë e De Jong për ditëlindjen e të dashurës së tij

Befasia e veçantë e De Jong për ditëlindjen e të dashurës së tij!

Barcelona fitoi takimin e mbrëmshëm ndaj Athletic Bilbaos me rezultatin final në 0:4 me dy gola të shënuar nga Messi një nga De Jong dhe Griezmann, duke ia shtuar edhe një trofe të ‘Copa del Reyt’ skuadrës së Barcelonës, shkruan Insporti.

Por, ajo se çfarë ishte e veçantë në këtë ndeshje, ishte fakti se e dashura e De Jong e kishte ditëlindje dhe ajo para ndeshjes ia kërkoi një gol për ditëlidnje.

Dhe, De Jong shënoi golin e dytë në këtë përballje që padyshim se ia dedikoi të dashurës së tij, duke e bërë edhe shenjën e zemrës me duar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat