Drita + 3 pikë nga Ballkani

Futboll

Drita + 3 pikë nga Ballkani

Nga: K.G. Më: 18 prill 2021 Në ora: 16:56
Drita + 3 pikë nga Ballkani

Drita nga Gjilani kthehet me pikë të mëdha nga stadiumi “Riza Lushta në Mitrovicë”,

Gjlanasit shënuan fitore me rezultat 1:0 ndaj Trepçës ’89, në takimin e javës së 29-të të elitës së futbollit të Kosovës. 

Në minutën e 54-të, Festim Alidema realizoi nga penalltia për fitoren e Dritës. 

Drita kryeson me 64 pikë, ka tre më shumë se Ballkani dhe 4 se Prishtina, ndërsa Trepça ’89 mban vendin e gjashtë me 35 sosh.

Superliga e Kosovës
Prishtina – Arbëria 2:0
Gjilani – Llapi 0:2
Besa – Drenica 1:2
Trepça ’89 – Drita 0:1
Feronikeli – Ballkani 0:2   

Tabela
1.Drita    29    19    7    3    47:22    64
2. Ballkani    29    19    4    6    64:32    61
3. Prishtina    29    18    6    5    48:17    60
4. Gjilani    29    11    10    8    30:28    43
5. Llapi    29    11    3    15    40:43    36
6. Trepça ’89    29    10    5    14    28:39    35
7. Feronikeli    29    8    10    11    34:27    34
8. Drenica    29    8    9    12    25:38    33
9. Arbëria    29    7    6    16    29:46    27
10. Besa    29    2    4    23    22:75    10
Në javën e ardhshme do të takohen: Arbëria - Besa, Drenica - Feronikeli, Drita - Prishtina, Ballkani - Gjilani dhe Llapi - Trepça '89.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat