Futbollisti i Real Madridit infektohet me COVID-19

Futboll

Futbollisti i Real Madridit infektohet me COVID-19

Më: 21 prill 2021 Në ora: 17:52
Fede Valverde

Mesfushori i Real Madrid, Fede Valverde, është infektuar me virusin COVID-19.

Problemet me lëndime e mungesa nuk priten të ndalen, kjo pasi tani edhe Valverde pritet të mungojë për 2 javë të tjera, raporton faqja zyrtare e klubit.

Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Ferland Mendy dhe Eden Hazard janë lojtarët që mungojnë për ndeshjen e ardhshme të ‘Los Blancos’.

Valverde pritet të humbasë ndeshjet ndaj Cadiz, Betis, ndoshta Osasuna dhe gjysmëfinalen e Ligës së Kampioënve ndaj Chelsea.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat