Publikohet dokumenti që konfirmon marrëveshjen e Superligës, ky është dëmshpërblimi

Futboll

Publikohet dokumenti që konfirmon marrëveshjen e Superligës, ky është dëmshpërblimi

Më: 23 prill 2021 Në ora: 18:49
Superliga

Superliga Evropiane u pezullua pas largimit të gjashtë klubeve angleze.

Megjithatë, asnjëherë nuk u bë e ditur se në çfarë mënyre u larguan dhe a kishin ndonjëobligim për prishje të marrëveshjes.

“Der Spiegel” ka siguruar dokumentin që konfirmon se në marrëveshjen e klubeve ekziston klauzola që kushdo që largohet nga projekti i Superligës duhet të paguajë 150 milion euro dëmshpërblim. 

Ja dokumenti:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat