Ish-sulmuesi i Milanit merr lajmin e hidhur!

Futboll

Ish-sulmuesi i Milanit merr lajmin e hidhur!

Më: 13 maj 2021 Në ora: 19:13
Ish-sulmuesi i Milanit merr lajmin e hidhur!

Mbyllet këtu sezoni për Krzystof Piatek. Sulmuesi i Hertha Berlin ka pësuar një frakturë në kavilje gjatë ndeshjes së djeshme me Schalke 04.

Në këtë pikë, pjesëmarrja e tij në Europianin që do të nisë më 11 qershor është në dyshim.

Piatek, 25 vjeç, mbyll kampionatin me vetëm 7 gola në 32 ndeshje të zhvilluara.

Ish-sulmuesi i Milanit shkoi me shpresa të mëdha në Bundesliga duke lënë kuqezinjtë pasi nuk gjente hapësirë, por gjerat nuk shkuan aspak ashtu si i priste dhe investimi prej 25 mln eurosh nuk dha frytet e dëshiruara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat