Akuzohen për shpërdorim

Futboll

Akuzohen për shpërdorim

Më: 20 maj 2021 Në ora: 17:00
Akuzohen për shpërdorim

Akuzohen për shpërdorim të shpenzimeve, prokuroria hap hetim në sektorin e arbitrave!

Prokuroria italiane ka hapur një hetim për parregullsitë në shpenzimet e gjyqtarëve në Itali.

Hetimi është hapur në bazë të një raporti ku pretendohej për parregullsi në të gjitha nivelet e arbitrimit mbi fondet e rimbursimit të shpenzimeve.

Në ditët në vijim, prokuroria në bashkëpunim me presidencën e Hagës pritet të marrë një vendim për sa i përket kësaj çështje.

Një dënim i mundshëm mund të sillte dhe një riformim të mundshëm të sistemit Italian të arbitrimit në të cilin ka jo pak pretendime për parregullsi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat