​Finlanda 0-1 Rusia, statistikat dhe notat e lojtarëve

Futboll

​Finlanda 0-1 Rusia, statistikat dhe notat e lojtarëve

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 17:18
Foto ilustrim

Një garë shumë e ashpër është duke u zhvilluar në Grupin Be kur situata është komplikuar edhe më tutje pas fitores së Rusisë me rezultat minimal 1-0 ndaj Finlandës.

Janë tri skuadra me nga tri pikë, Belgjika, Rusia dhe Finlanda, ndërsa Danimarka është ende pas asnjë pikë të fituar, përcjellë KosovaPress.

Sa i përket ndeshjes Finlandë – Rusi, kjo e fundit ishte më e mirë edhe në posedim të topit me 56 përqind kundër 44 të Finlandës, e po ashtu Rusia ishte më e mirë edhe sa i përket goditjeve në portë me gjithsejtë 14 gjuajtje, kundrejt 11 të Finalndës.

Lojtari më i vlerësuar nga ky ballafaqim ishte golashënuesi Miranchuk me notën 7.8.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat