Erdogan është shqetësuar për rastin

Futboll

Erdogan është shqetësuar për rastin

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 17:21
Erdogan është shqetësuar për rastin

Edhe Rexhep Taip Erdogan është shqetësuar për rastin, pasi dezertoi transfertën e së shtunës së kaluar në Romë.

Fillimisht vizita shtetërore e pasdites së djeshme dhe takimi zyrtar në Baku me kolegun dhe të zotin e shtëpisë, Ilham Alijev, më pas e pret udhëtimi në tribunën VIP të “Olympic Stadium”, për të ndjekur nga pranë sfidën me Uellsin, vendimtare që tani për fatet e Europianit të skuadrës së Senjol Gynesh.

GYNESH – I të njëjtit mendim është edhe vetë trajneri i kombëtares turke, i cili ka folur në një konferencë për shtyp ditën e djeshme: “Uellsi është një skuadër e mirë në fazën mbrojtëse.

Sulmojnë me shpejtësi dhe janë të zotë edhe në goditjet standarde. Kjo ndeshje është vendimtare për ne, po ashtu siç do të jetë ajo me Zvicrën".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat