Buffon: Nuk dësha të jem portieri i dytë te Barcelona

Futboll

Buffon: Nuk dësha të jem portieri i dytë te Barcelona

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 16:55
Buffon: Nuk dësha të jem portieri i dytë te Barcelona

Giggi Buffon është tani më portiei më i ri i Parmas. Bufon u prezantua tek skuadra e cila e nisi karrierën si futbollist profesionist dhe u rikthye në klub pas 20 vitesh. Mirëpo ai tregoi se pati dy oferta të tjera, njëra nga to ishte nga Barcelona.

“Pata dy oferta por nuk doja të isha numri 2 sërish, jam lodhur duke qenë zëvendësues.

E bëra tek Juve për shkak të lidhjes që kam me klubin, por nuk do ta bëja sërish të jem i sinqert si në dy vitet e fundit.

Kisha oferta nga skuadra që luajnë në Ligën e Kampionëve, por emocionet e mia të lidhura me Parman më bindën të vija këtu.

Emocioni është e vetmja gjë që më mban të luaj dhe ardhja këtu më bën të ndihem mirë, ndihem sikur në shtëpi”, përfundoi Buffon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat