Dy shqiptarë paraqiten për Schalke 04, startojnë me humbje në Bundesliga II

Futboll

Dy shqiptarë paraqiten për Schalke 04, startojnë me humbje në Bundesliga II

Nga: K.Goca Më: 23 korrik 2021 Në ora: 22:39
Dy shqiptarë paraqiten për Schalke 04, startojnë me humbje në Bundesliga II

Schalke 04 starton dobët në Bundesliga II! Dy shqiptarë paraqiten për Schalke 04, startojnë me humbje, me rezultat 3:1 nga Hamburger SV.

Mysafirët shënuan dy gola në finish të takimit që rezultoj me fitore në hapje të kampionatit. 

Për Hamburger SV shënuan Glatzel (53'), Heyer (86') e Jatta (90') dhe për Schalke 04 Terodde (8').

Blendi Idrizi u paraqit nga minuta e 32-të dhe Bleron Krasniqi nga minuta e 73-të, por me Schalke mbeten duarthatë në vatër të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat