Ballkani zyrtarizon përforcimin nga Shqipëria

Futboll

Ballkani zyrtarizon përforcimin nga Shqipëria

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 19:09
Ballkani zyrtarizon përforcimin nga Shqipëria

Ballkani nga Theranda zyrtaron përforcimin nga Shqipëria. Është fjala për Rustem Hoxhën.

“Klubi i Ballkanit ka kënaqësinë të prezantojë mbrojtësin kampion, Rustem Hoxha! Mbrojtësi 30-vjeçar që u shpall kampion në Shqipëri me Teutën, ishte një nga lojtarët më të dalluar teksa nga dita e sotme, do të mbrojë ngjyrat e ekipit tonë. 

Rustem Hoxha ka firmosur një kontratë dy vjeçare me Ballkanin dhe është një armë e fortë që na shtohet në mbrojtje.

Në Kategorinë Superiore, Hoxha ka një eksperiencë të pasur duke u aktivizuar me ekipe si Teuta, Luftëtari e Kukësi dhe duke fituar 1 Kupë Shqipërie, 1 Superkupë dhe 1 titull kampion. 

Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje mbrojtësit më të ri dhe shumë suksese me ekipin tonë”, njofton KF Ballkani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat