Bayerni ‘shtyp’ Barcelonën! Juve bindshëm, Chelsea mezi fiton  

Futboll

Bayerni ‘shtyp’ Barcelonën! Juve bindshëm, Chelsea mezi fiton  

Nga: K.Goca Më: 14 shtator 2021 Në ora: 21:38
Bayerni

(E plotësuar) – Barcelona kokulur në “Camp Nou” në përballje me Bayern Munihun, duke pësuar humbje me rezultat 3:0 në takimin e xhiros së parë të Grupit E të Champions League në futboll. 

Bavarezët treguan fuqinë dhe “shtypin”  katalunasit. 

Në minutën e 33-të, Thomas Muller nga rreth 22-23 metra shënon gol të bukur në këndin e djathtë të poshtëm të Barcelonës.

Image

Barcelona - Bayerni 0:3

Në minutën e 56-të, kampioni gjerman dyfishon epërsinë (0:2). Musiala godet nga rreth 15 metra duke qëlluar topi shtyllën, pastaj shkon deri të Robert Lewandowski, i cili realizuan pa vështirësi për 0:2. 

Në minutën e 85-të, topi godet shtyllën e majtë të poshtëm dhe rikthehet deri të Lewandowski, i cili mashtron një mbrojtës të Barcelonës duke shënuar për 0:3.

Chelsea me mund të madh ka shënuar fitore (1:0) ndaj Zenitit nga St. Petersburgu. Të kaltrit ndalen tre pikë duke iu falënderuar golit të Romelu Lukakut në minutën e 69-të. 

Image

Chelsea - Zeniti

Atalanta kthehet me një pikë, duke barazuar me rezultat 2:2 në konak të Villarealit.

Në minutën e 6-të, Atalanta kalon në epërsi me golin e Remo Freuler.

Në minutën e 39-të, Manu Trigueros shënon për Villarealin dhe barazon rezultatin.

Futbollisti shqiptar, Berat Gjimshiti u paraqit standardë për Atalantën dhe u zëvendësua në minutën e 61-të, ndërsa Villareali avancon me 2:1 ndaj Atalantës. Danjuma shënon në minutën e 74-të. Gosens në minutën e 83-të barazon rezultatin 2:2. 

Juventusi fiton bindshëm si mysafirë me rezultat 3:0 ndaj Malmos. 

Image

Juventusi

Golat i shënuan Alex Sandro (23’), Dybala (45’-nga penalltia), Morata (45+1).

Grupi E
Barcelona – Bayerni 0:3 (0:1)
Dinamo (K) - Benfica 0:0 (0:0)

Grupi F
Young Boys - Manchester Utd 2:1 (0:1)
Villareal – Atalanta 2:2 (1:1)

Grupi G
Sevilla - Salzburg 1:1 (1:1)
Lille – Wolfsburg 0:0 (0:0)

Grupi H
Chelsea – Zenit    1:0 (0:0)
Malmo - Juventus 0:3 (0:3)

85' Robert Lewandowski thellon epërsinë (0:3) e Bayernit. 

84' Barcelona pa Lionel Messin nuk është e fuqsihme.

83' Gosen shënon për Atalantën, barazohen shifrat 2:2.

Juventusi nuk ndalet, katërfishon epërsinë (0:4) kundër Malmos.
Berat Gjimshiti u zëbendlsua në minutën e 61-të, ndërsa Villareali avancon me 2:1 ndaj Ataëantës. Danjuma shënon në minutën e 74-të.  

Grupi E
Barcelona – Bayerni 0:3 (0:1)
Dinamo (K) - Benfica 0:0 (0:0)

Grupi F
Young Boys - Manchester Utd 2:1 (0:1)
Villareal – Atalanta 2:2 (1:1)

Grupi G
Sevilla - Salzburg 1:1 (1:1)
Lille – Wolfsburg 0:0 (0:0)

Grupi H
Chelsea – Zenit    1:0 (0:0)
Malmo - Juventus 0:3 (0:3)

72' Juventusi është afër fitores, avancon me 3:0 ndaj Malmos.

69' Romelu Lukaku i papërmbajtshëm, kalon në epërsi (1:0) Chelsean ndaj Zenitit.

68' Bayerni po shkon drejt fitores në hapje të fazës së grupeve.

63' Barcelona po has në telashe të mëdha me bavarezët.

60' Në secilën ndeshje po tregohet rivalitet.

56' Lojë e madhe e Bayerni ndaj Barcelonës në "Camp Nou", dyfishon epërsinë (0:2). Sulmuesi polak, Robert Lewandowski shënon për 0:2 pasi topi rikthehet nga goditja e shtyllës së majtë. 

Grupi E
Barcelona – Bayerni 0:2 (0:1)
Dinamo (K) - Benfica 0:0 (0:0)

Grupi F
Young - Manchester Utd 2:1 (0:1)
Villareal – Atalanta 2:1 (1:1)

Grupi G
Sevilla - Salzburg 1:1 (1:1)
Lille – Wolfsburg 0:0 (0:0)

Grupi H
Chelsea – Zenit    0:0 (0:0)
Malmo - Juventus 0:3 (0:3)

53' Bayerni është ende në epërsi.

52' Sane rrezikon por portieri i Barcelonës nuk befasohet.

49' Barcelona kërkon me ngulm barazimin.

46' Fillojnë pjesët e dyta.

Përfundojnë pjesët e para, Bayerni në epërsi ndaj Barcelonës.

45+1' JUventusi po  e demolon skuadrën suedeze Malmo, Alvaro Morata shënon për 0:3.

43' Juventusi dyfishon epërsinë (0:2), Paulo Dybala shënon nga penalltia.

Grupi E
Barcelona – Bayerni 0:2
Dinamo (K) - Benfica 0:0

Grupi F
Young - Manchester Utd 2:1
Villareal – Atalanta 1:1

Grupi G
Sevilla - Salzbzrg 1:1
Lille – Wolfsburg 0:0

Grupi H
Chelsea – Zenit    0:0
Malmo - Juventus 0:3

42' Lojë shumë e mirë mes Barcelonës dhe Bayernit.

39' Manu Trigueros shënon për Villarealin dhe barazon rezultatin 1:1 ndaj Atalantës.
37' Bayerni po tregon formë të mirë, po avancon me 0:1 ndaj Barcelonës.

34' Bayern Munihu pas dy rasteve të mira, shpërthen me gol në "Camp Nou". Thomas Muller realizon gol të bukur nga 22-23 metra në këndin e poshtëm të djathtë, për epërsinë e Bayernit.

32' Barcelona - Bayerni edhe më tej 0:0.

27' Jamal Musiala (Bayern Munih) humb një mundësi të artë brenda zonës duke goditur drejtpërsëdrejti në kundërshtarin kur goli ishte në duart e tij.

26' Bayerni mundësi të mirë pra 7 minutave por nuk shënuan.

23' Juventusi në epërsi, shënon Alex Sandro.

Grupi E
Barcelona – Bayerni 0:1
Dinamo (K) - Benfica 0:0

Grupi F
Young - Manchester Utd 2:1
Villareal – Atalanta 1:1

Grupi G
Sevilla - Salzbzrg 1:1
Lille – Wolfsburg 0:0

Grupi H
Chelsea – Zenit    0:0
Malmo - Juventus 0:2

19' Leroy Sane (Bayern Munih) është i pafat, goditja e të cilit u prit nga portieri Marc-Andre ter Stegen.

15' Bayerni po luan me siguri në mbrojtje ndaj Barcelonës.

12' Vetëm një gol deri me tash u shënua, në sfidën Villareal - Atalanta.

10' Nuk ka ende gola në Camp Nou.

6' Atalanta kalon në epërsi në shtëpi të Villarealit. Autor i golit Remo Freuler.

Grupi E
Barcelona – Bayerni 0:0
Benfica - Dinamo (K) 0:0

Grupi F
Young - Manchester Utd 2:1
Villareal – Atalanta 0:1

Grupi G
Sevilla - Salzbzrg 1:1
Lille – Wolfsburg 0:0

Grupi H
Chelsea – Zenit    0:0
Malmo - 0:1

5' Barcelona kërkon fitore në hapje.

3' Në asnjë ndeshje nuk ka gola.

1' Fillojnë ndeshjet.

Të gjithë po e presin me padurim përballjen mes Barcelonës dhe Bayernit, ndeshja e parë e Grupit E të Champions League.

Barcelona në presion të Bayern Munihut.

Grupi E
Barcelona - Bayerni
Benfica - Dinamo (K)

Grupi F
Young - Manchester Utd 2:1 ka përfunduar
Villareal - Atalanta
Grupi G
Sevilla - Salzbzrg 1:1 ka përfunduar
Lille - Wolfsburg

Grupi H
Chelsea - Zenit
Juventus-Malmo 

Barcelona - Bayern  

Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Pique, Eric Garcia; Sergi Roberto, Frenkie De Jong, Busquets, Pedri, Jordi Alba; Luuk De Jong, Depay.

Bayerni: Neuer; Pavard, Sule, Upamecano, Davies; Kimmich, Goretzka; Musiala, Müller, Sane; Lewandowski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat