Broja në historinë e Southamptonit, ja rekordi që ka thyer

Futboll

Broja në historinë e Southamptonit, ja rekordi që ka thyer

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 18:50
Armando Broja

Armando Broja në historinë e Southamptonit. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare realizoi golin e parë me klubin anglez në Premier League pikërisht në takimin e parë si titullar.

Një finalizim që vlejti tri pikë, pasi në këtë sfidë nuk u realizua gol tjetër. Por nuk përfundon me kaq për sulmuesin e Shqipërisë.

Në moshën 20 vjeç e 36 ditë, Armando Broja bëhet lojtari më i ri i Southamptonit, që shënon në Premier Ligë në sfidën e parë në formacionin startues.

Tashmë trajneri Hasenhuttl ka nën urdhrat e tij një element shumë cilësor, që falë cilësive teknike dhe fizikut të jashtëzakonshëm mund t’i bëjë dëm çdo kundërshtari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat