Çaka në sfidën kryesore

Futboll

Çaka në sfidën kryesore

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 20:16
Çaka në sfidën kryesore

Java e 11-të në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon në fundjavë ku në program janë shumë ndeshje interesante.

Spikasin dy ndeshje në kuadër të kësaj xhiro. Ndeshja, kryesore do të zhvillohet ditën e diele ku Ballkani dhe Prishtina do ballafaqohen mes vete. Nxehtë pritet të jetë edhe në Podujevë ku skuadra e Llapit do t’i bëjë konak Dritës.

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për javën e nxehtë.

Ndeshja kryesore mes Ballkani dhe Prishtinës i është besuar njërit nga gjyqtarët më të mirë në vend, Dardan Çakës me asistentët Fatlum Berisha, Alban Ejupi, Vigan Ibërdemaj dhe Mervan Bejtullahu (VAR), transmeton Sheshi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat