Edon Zhegrova ashtu si di, shpërthen me gol në Evropë

Futboll

Edon Zhegrova ashtu si di, shpërthen me gol në Evropë

Nga: Kemajl Goca Më: 21 tetor 2021 Në ora: 22:50
Edon Zhegrova ashtu si di, shpërthen me gol në Evropë

Edon Zhegrova ashtu si di, shpërthen me gol në Evropë!

Pajtim Kasami dhe Edon Zhegrova u paraqitën titullarë për Baselin.

Skuadra nga Zvicra ngadhënjeu me rezultat 3:1 ndaj Omonisë nga Qipro, në ndeshjen e xhiros së tretë të Grupit H të Conference League. 

Futbollisti Pajtim Kasami asistoi në golin e parë, i cili u shënua nga Millar në minutën e 5-të. 

Golin tjetër e realizoi Arthur në minutën e 41-të. 

Për Omonian shënon Gomez në minutën e 27-të.

Në pjesën e dytë, lojë shumë e mirë dhe Edon Zhegrova shënon në minutën e 88-të për fitoren 3:1. Zhegrova u zëvendësua në minutën e 90+2.

Basel kryeson me 7 pikë, pason Qarabag 7, Almaty 1 dhe Omonia 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat