Kjo është shifra e madhe që duhet t’i paguajë Barcelona Koemanit

Futboll

Kjo është shifra e madhe që duhet t’i paguajë Barcelona Koemanit

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 13:28
Kjo është shifra e madhe që duhet t’i paguajë Barcelona Koemanit

Ronald Koeman është shkarkuar të mërkurën mbrëma nga posti i trajnerit të Barcelonës.

Deri të ky vendim i drejtuesve të ‘Blaugranëve’ erdhi për shkak të humbjes 1-0 nga Rayo Vallecano, humbja në El Classico 1-2 nga Real Madridi dhe ecurisë aspak të mirë të rezultateve.

Sipas raportimit të ‘El Pais’, Barcelona duhet t’i paguajë 12 milionë euro trajnerit holandez për shkëputjen e kontratës.

Kjo shumë do ta rëndojë edhe më shumë problemet financiare nëpër të cilat po kalon klubi ‘katalunas’.

Pasues i Ronald Koemanit te Barcelona pritet të jetë Xavi Hernandez, zyrtarizimi i të cilit thuhet se është çështje kohe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat