Xherdan Shaqiri shihet si titullar nga mediat franceze

Futboll

Xherdan Shaqiri shihet si titullar nga mediat franceze

Më: 30 tetor 2021 Në ora: 11:02
Xherdan Shaqiri shihet si titullar nga mediat franceze

Lyoni do të përballet sonte me skuadrën e Lens në Ligue 1.

Nikoqirët janë përmirësuar kohët e fundit, por hynë në lojë pas një humbjeje, ndërsa vizitorët po vazhdojnë me formën e tyre të mirë në këtë edicion, duke qenë të dytët në tabelë.

Forma e Lyonit ka munguar deri më tani këtë edicion.

Ata e filluan sezonin ngadalë me vetëm dy pikë nga tre ndeshjet e tyre të para, por që loja e skuadrës është përmirësuar nga ndeshja në ndeshje.

Xherdan Shaqiri pritet të jetë titullar në këtë takim i cili fillon nga ora 21:00.

Ja formacionet e mundshme.

Lyon: Lopes; Dubois, Boateng, Denayer, Emerson; Caqueret, Guimaraes; Shaqiri, Paqueta, Aouar; Ekambi.

Lens: Leca; Gradit, Danso, Medina; Clauss, Doucoure, Fofana, Frankowski; Said; Kalimuendo, Sotoca.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat