Hera e fundit kur Shqipëria pësonte pesë gola në pjesën e parë

Futboll

Hera e fundit kur Shqipëria pësonte pesë gola në pjesën e parë

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 23:00
Hera e fundit kur Shqipëria pësonte pesë gola në pjesën e parë

Pjesa e parë ndaj Anglisë ishte një katastrofë për Kombëtaren tonë u “3 Luanët” nuk dinin të ndaleshin duke shënuar plot 5 herë në portën e mbrojtur nga Tomas Strakosha.

Lojtari më i mirë për anglezët në pjesën e parë ishte ylli i Totenhemit, Herri Kejn që shënoi plot 3 herë në harkun kohor të 27 minutave. Për një disfatë të tillë duhet të kthehemi pas 40 vite, kur Gjermania na poshtëronte më rezultatin 8-0.

Pjesa e parë në atë sfidë ishte identike me gjermanët që na shënonin 5 herë, ku legjenda Rumenige shënonte 3 herë në portën e mbrojtur nga Perlat Musta.

Rumeninge hapte siparin e golave duke shënuar pas 5 minutash lojë, për të dyfishuar në të 19-të dhe plotësonte tripletën në minutën e 43-të.

Një fotokopje sfida e sotme krahasuar me atë të 40 viteve më parë duke sjellë një situatë aspak të këndshme për tifozët tanë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat