Drita triumfon në frymën e fundit 

Futboll

Drita triumfon në frymën e fundit 

Nga: K.Goca Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 14:55
Drita triumfon në frymën e fundit 

Drita nga Gjilani ka shënuar fitore të madhe me rezultat 1:0 ndaj Drenicës.

Fitore në frymën e fundit me golin e Marko Simonovskit në minutën e 89-të.  

Drita pas disa rasteve e presionit ndaj Drenicës, më në fund shënoi dhe në anën tjetër Drenica mbetet duarthatë.

Drita zë vendin e dytë me 25 pikë, sa ka edhe i pari Gjilani dhe Drenica mban vendin e katërt me 20 sosh.

BKT Superliga

Prishtina - Dukagjini 0:0
Drita - Drenica 1:0
Ulpiana - Gjilani 1:2
Feronikeli - Malisheva 0:1
Nesër
Llapi - Ballkani 13.30

Tabela
1. Gjilani    14    6    7    1    18:12    25
2. Drita    14    7    4    3    14:9    25
3. Ballkani    13    6    6    1    17:9    24
4. Drenica    14    6    2    6    17:14    20
5. Prishtina    14    4    6    4    15:13    18
6. Llapi    13    5    3    5    16:15    18
7. Ulpiana    14    4    4    6    15:23    16    
8. Malisheva    14    4    3    7    12:13    15
9. Dukagjini    14    3    6    5    10:12    15
10. Feronikeli    14    3   1    10    5:19    10

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat