Nëse Messi është i lumtur në Paris, flet Di Maria

Futboll

Nëse Messi është i lumtur në Paris, flet Di Maria

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 20:26
Nëse Messi është i lumtur në Paris, flet Di Maria

Lojtari i PSG-së, Angel Di Maria, ka qenë i ftuari i madh i programit “Rothen” tE RMC Sport.

Lojtari argjentinas ka kaluar në nëntor nga një lojtar të stol pas rikthimit të treshes sulmuese nga pushimi i Kombëtares.

“Jo, realiteti është se kjo lloj gjëje është një vendim personal. Kylian e di se çfarë drejtimi dëshiron t’i japë jetës së tij, karrierës së tij të lojës. Natyrisht do të donim t’i thonim të rinovojë, të mos largohet, por janë vendime personale. Është një dhuratë të kesh mundësinë për të luajtur me të. Është vërtet mbresëlënëse. Lidhja që kam pasur me të është shumë e mirë dhe të mund të luaj me lojtarë të tillë është e jashtëzakonshme”.

Nëse Messi e meriton të fitojë Topin e Artë: “Po, mendoj se po. Ai ka pasur një vit shumë të rëndësishëm në karrierën e tij. Fitimi i Kupës së Amerikës me vendin e tij janë vërtet gjëra që më në fund kanë arritur në Kombëtare. Për këtë arsye e meriton”.

Nëse Messi është i lumtur në Paris: “Po, ai është i lumtur. Familja e saj përshtatet mirë, fëmijët e saj argëtohen në shkollë. Ai tashmë ka gjetur një shtëpi. Ai është përshtatur mirë me njerëzit e klubit. Është normale në futboll të duhet kohë për t’u përshtatur. Nuk ka qenë e lehtë për të".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat