Skandal në ndeshje, gazetares ia prekin b...

Futboll

Skandal në ndeshje, gazetares ia prekin b...

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 12:16
Skandal në ndeshje, gazetares ia prekin b...

Episodi i tmerrshëm ka  ndodhur ditën e djeshme, jashtë stadiumit Castellani, në ndeshjen  Empoli- Fiorentina e cila përfundoi 2:1.

Skandal në ndeshje, gazetares ia prekin b...

Gazetarja Greta Beccaglia është fyer dhe ngacmuar teksa ishte drejtpërdrejt në televizion, dhe po përpiqej të intervistonte disa fansa.

Për ngjarjen në fjalë ka reaguar edhe Urdhri i Gazetarëve të Toskanës:

“Urdhri i Gazetarëve të Toskanës denoncon “episodin shumë të rëndë të ngacmimit ndaj një gazetare që ndodhi në TV live në fund të ndeshjes Empoli-Fiorentina, në ditët kur i kushtohet vëmendje maksimale luftës kundër dhunës ndaj grave”. Urdhri rajonal gjithashtu ” shpreh solidaritetin e plotë me gazetaren Greta Beccagliai cilia u kontaktua menjëherë nga presidenti i Urdhrit të Gazetarëve të Toskanës, Giampaolo Marchini”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat