Reali gati kontratë 4-vjeçare për sulmuesin

Futboll

Reali gati kontratë 4-vjeçare për sulmuesin

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 12:34
Reali gati kontratë 4-vjeçare për sulmuesin

Asensio shihej si një nga lojtarët që do të largohej nga Reali i Madridit në merkaton e janarit.

Mirëpo situata e sulmuesit nga Malaga ka ndryshuar dhe bashkë me të edhe qëndrimi i klubit “Los Blancos”.

Mediat spanjolle kanë bërë me dije se Reali po mendon t’i ofrojë rinovimin sulmuesit të vet.

Asensio ka një kontratë deri në vitin 2023 me Realin, por në Madrid po mendojnë të rinovojnë me të deri në 2025-ën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat