Formacionet zyrtare: Manchester City – West Ham

Futboll

Formacionet zyrtare: Manchester City – West Ham

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:08
Foto ilustrim

Man City dhe West Ham do të zhvillojnë një duel interesant në kuadër të xhiros së 13-të në Premier Ligë. 

Manchester City ndodhet aktualisht e treta me 26 pikë të mbledhura, gjersa West Ham renditet një pozitë më poshtë me 23 pikë.

Pep Guardiola bën tre ndryshime te skuadra e Manchester Cityt, e cila e kaloi Evertonin në Premierligë të dielën e kaluar.

Riyad Mahrez, Gabriel Jesus dhe Ruben Dias të gjithë rikthehen pasi John Stones dhe Cole Palmer zbresin në stol, ndërsa Phil Foden mbetet jashtë skuadrës së ditës së ndeshjes për ndeshjen e dytë radhazi.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave.

Man City XI: Ederson, Walker, Dias, Laporte , Cancelo, Gundogan, Rodri, Bernardo Silva, Mahrez, Jesus, Sterling.

West Ham XI: Fabianski, Johnson, Zouma, Dawson, Cresswell, Soucek, Rice, Fornals, Masuaku, Benrahma, Antonio.

Ndeshja fillon nga ora 15:00 në Etihad Stadium.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat