Kështu duket tabela në Superligën e Kosovës, sfidat e radhës 

Futboll

Kështu duket tabela në Superligën e Kosovës, sfidat e radhës 

Nga: K.Goca Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:30
Kështu duket tabela në Superligën e Kosovës, sfidat e radhës 

Ballkani është lider i ri me 30 pikë në elitën e futbollit të Kosovës. 

Gjilani bie në vend të dytë me 29 pikë e Llapi renditet në të tretin me 25 pikë. 

Drita bie në vend të katërt me 25 pikë por ka një takim me pak. 

BKT Superliga

Feronikeli - Ballkani 0:1
Malisheva - Drenica 2:0
Llapi - Gjilani 0:0
Ulpiana - Prishtina 0:3
Me 29 nëntor
Drita - Dukagjini 13.00

Tabela
1. Ballkani    16    8    6    2    21:13    30
2. Gjilani    16    7    8    1    19:12    29
3. Llapi    16    7    4    5    25:19    25
4. Drita    15    7    4    4    14:10    25
5. Prishtina    16    6    6    4    20:13    24
6. Drenica    16    6    2    8    20:21    20
7. Malisheva    16    5    3    8    14:15    18
8. Ulpiana    16    4    5    7    16:27    17
9. Dukagjini        15    3    7    5    11:13    16
10. Feronikeli    16    3    1    12    5:22    10
Në javën e ardhshme do të takohen: Drenica - Ballkani, Gjilan –Malisheva, Dukagjini - Llapi, Ulpiana - Feronikeli dhe Prishtina - Drita.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat