Nuk ka fitues në derbin e madh anglez! Ronaldo zëvendësues

Futboll

Nuk ka fitues në derbin e madh anglez! Ronaldo zëvendësues

Nga: K.Goca Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 19:20
Nuk ka fitues në derbin e madh anglez! Ronaldo zëvendësues

Chelsea - Manchester Utd, i ndanë pikët në derbin e madh të javës së 13-të të Premier League në futboll. 

Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Stamford Bridge” në Londër, në një atmosferë të bukur, e cila përfundoi me rezultat 1:1.

Futbollisti Sancho w shfrytëzoi gabimin trashanik të Jorginhos duke ia vjedhur topin atij për të realizuar i vetëm përballë portierit Mendy pikërisht në minutën e 50-të.

Jorginho nga penaltia barazon rezultatin në minutën e 67-të.

Cristiano Ronaldo futet në lojë në minutën e 64-të.

Chelsea kryeson me 30 pikë, pasojnë Manchester City me 29, Liverpool 28, ndërsa Manchester Utd zë pozitën e 8-të me 18 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat