Shqiptari me Rijekën e rrëzojnë Dinamon në Zagreb

Futboll

Shqiptari me Rijekën e rrëzojnë Dinamon në Zagreb

Nga: K.Goca Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 20:38
Shqiptari me Rijekën e rrëzojnë Dinamon në Zagreb

Futbollisti shqiptar, Lindon Selahi, me Rijekën treguan lojë të madhe në "Maksimir", duke e eliminuar Dinamon e Zagrebit në 'Maksimir".

Dinamovitët u befasuan dhe u rrëzuan në çerekfinale të Kupës së Kroacisë.  Rijeka ka shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj Dinamos. 

Lindon Selahi u paraqit titullar duke u zëvendësuar në minutë e 90+3.

Arijan Ademi u aktivizua nga minuta e 61-të për dinamovitët por nuk ia dolën të përmbysin epërsinë e mysafirëve. 

Për Rijekën shënuan Obregon (27'), Drmiç (29') e Muriç (90+8) dhe për Dinamon Toliç (73').

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat