Manchester City me pikë të plota nga Birminghami

Futboll

Manchester City me pikë të plota nga Birminghami

Nga: K.G. Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 23:11
Manchester City me pikë të plota nga Birminghami

Manchester City kthehet me pikë të plota nga Birmingham-i, duke i shkaktuar humbje me rezultat 2:1 Aston Villës së trajnerit Steven Gerrard.

Tre pikë domethënëse në luftë për titullin e kampionit.

Dias në minutën e 27-të e B. Silva në atë të 42-tën shënuan për Cityn dhe Watkins në minutën e 47-të për Aston Villën.

City renditet në vend të dytë me 32 pikë pas 14 jave në Premier League, ka një pikë me pak se lideri Chelsea dhe Aston Villa është në pozitën e 13-të me 16 sosh,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat