Tirana dhe Partizani të detyruar të fitojnë

Futboll

Tirana dhe Partizani të detyruar të fitojnë

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 11:53
Tirana dhe Partizani të detyruar të fitojnë

Sot do të luhet 3 sfida në Kategorinë Superiore.

Tirana zbret në fushën e Egnatia Arena këtë të shtunë për tu rikthyer te fitorja që i mungon prej dy ndeshjesh në kampionat, për të ruajtur një kryesim që kërcënohet më shumë se kurrë nga Kukësi.

Partizani i etur për pikë, pret në shtëpi Skënderbeun që gjithashtu lufton për mbijetesë.

Ndërkohë, sfida tjetër është ajo mes Kastriotit dhe Kukësit.

Verlindorët synojnë kreun teksa janë vetëm 1 pikë larg kreut që mbahet nga Tirana.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat