Drenica – Ballkani, formacionet zyrtare

Futboll

Drenica – Ballkani, formacionet zyrtare

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 12:16
Drenica – Ballkani, formacionet zyrtare

Drenica dhe Ballkani do të takohen në ndeshjen hapëse të xhiros së 17-të në BKT Superligë.

Në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj na pret një ndeshje jashtëzakonisht interesante me dy skuadrat që kanë synime të ndryshme.

Kuqezinjtë janë duke kaluar nëpër një krizë, ku në pesë ndeshjet e fundit kanë pësuar pesë humbje dhe kërkojnë këndelljen.

Ndërkohë lideri aktual i BKT Superligës, Ballkani synon që të ketë vazhdimësi të rezultateve të mira dhe kërkon tri pikët.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Kaloshi, Thaqi, Arrabal, Qaqi, Jashari, Abazi, Lushtaku, Gashi, Avdulli, Uka, Zabergja.

Ballkani:  Frasheri, Kuc, Thaqi, Gashi, Gripshi, Korenica, Sinani, Krasniqi, Hoxha, Jashanica, Solomon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat