Derbi mes Romas dhe Interit, formacionet e mundshme

Futboll

Derbi mes Romas dhe Interit, formacionet e mundshme

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 14:43
Foto ilustrim

Sot me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet derbi i Serie A mes skuadrës së Romës dhe kampionit aktual italian Inter, e vlefshme kjo për xhiron e 16 të sezonit 2021/22.

Në xhiron e fundit, Roma pësoi humbje 1:0 kundër Bolognas, kurse Interi shënoi fitore me rezultat 2:0 kundër Spezias.

Momentalisht, pas 15 ndeshjeve të zhvilluara, skuadra e Interit zë vendin e tretë në tabelë me gjithsej 34 pikë, nëntë sosh më shumë se kundërshtari i sotëm Roma që zë vendin e pestë.

Sa i përket mungesave të lojtarëve, të dy trajnerët do të kenë probleme, ku për Romën nuk paraqiten Abraham, Afena-Gyan, El Shaarawy, Karsdorp, Pellegrini dhe Spinazzola, kurse te Interi do të mungojnë Darmian, Eriksen, Kolarov, Ranocchia dhe De Vrij.

Formacionet e mundshme të dy skuadrave i gjeni më poshtë.

AS Roma (3-4-2-1): Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Reynolds, Veretout, Diawara, Vina; Mkhitaryan, El Shaarawy; Shomurodov

Inter (3-5-2): Handanovic; Dimarco, Bastoni, Skriniar; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Martinez, Dzeko

18:00 AS Roma – Inter

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat