Barcelona piketon yllin anglez

Futboll

Barcelona piketon yllin anglez

Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 12:42
Barcelona piketon yllin anglez

Barcelona mund të bëjë një lëvizje të papritur për sulmuesin e Manchester United, Marcus Rashford, pasi trajneri Xavi Hernandez kërkon të forcojë opsionet e tij sulmuese.

24-vjeçari nuk ka arritur të vendoset si një lojtar i rregullt në formacionin fillestar në Old Trafford këtë sezon, gjë që ka bërë që ai të konsiderojë të ardhmen e tij në klub.

Sipas agjencisë spanjolle të lajmeve EFE, Rashford do të ishte i hapur ndaj idesë së një lëvizjeje të mundshme te Barcelona.

Manchester United ka opsione të shumta sulmuese këtë sezon pas një merkatoje të ngarkuar të transferimeve verore, dhe Rashford mund të joshet nga një largim për të provuar të marrë më shumë kohë për të luajtur.

Marrëveshja e tij aktuale me Manchester United skadon në qershor 2023, megjithëse ekziston një opsion për ta zgjatur atë edhe për një vit tjetër.

Në mënyrë të pabesueshme, Rashford ka bërë tashmë 283 paraqitje në ekipin e parë të Manchester United, kohë në të cilën ai ka shënuar 91 gola dhe ka dhënë 57 asistime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat