Mori kartonin e parë të kuq me PSG-në, ky është mesazhi i Ramos-it

Futboll

Mori kartonin e parë të kuq me PSG-në, ky është mesazhi i Ramos-it

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 12:49
Sergio Ramos

Sergio Ramos u përjashtua në ndeshjen ndaj Lorient pasi u ndëshkua me dy kartona të verdhë në 4 minuta. Fillimisht minutën e 81 dhe më pas në të 85 për ndërhyrje të parregullta ndaj kundërshtarit.

Gjithçka u bë e vështirë për PSG në ato momente që gjithësesi ia doli të shënonte një gol në minutat e fundit me Icardit për të marrë një pikë.

Pas ndeshjes, spanjolli shkroi një mesazh në Tëitter ku shpreh pendim për atë që ndodhi, por gjithashtu u përpoq të nxirrte një leksion pozitiv që të mos përsëritet më. 

“Sot është një ditë e re për të mësuar. Nesër është një ditë e re për t’u përmirësuar. Gjithmonë duke parë përpara. Ne vazhdojmë!“, shkruan ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat