Hysaj shihet si zëvendësues i Trippier te Atletico Madridi

Futboll

Hysaj shihet si zëvendësues i Trippier te Atletico Madridi

Më: 8 janar 2022 Në ora: 11:17
Hysaj shihet si zëvendësues i Trippier te Atletico Madridi

Mbrojtësi i djathtë i Lazios, Elseid Hysaj ëstë kthyer edhe një herë si protagonist në këtë afat kalimtar.

Lojtari 27 vjeçar kaloi verën e kaluar te Lazio pas përvojës së tij te Napoli, duke u bashkuar me trajenin Maurizio Sarri që kishte punuar më parë me të.

Sipas TuttoMercatoweb.com, shqiptari ka pasur kontakte me klubin e Atletico Madridit së fundmi.

Atletico Madrid ka shitur Kieran Trippier te Newcastle, ku sot është bërë zyrtarizimi.

Shqiptari shihet si një zëvendësues ideal për Trippier, ndërsa përparësi e Hysajt është që mund të luajë në të dyja krahët e mbrojtjes.

Hysaj edhe më parë ka qenë i lidhur me skuadrën e Diego Simeones.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat