Bie pista Hysaj

Futboll

Bie pista Hysaj

Më: 11 janar 2022 Në ora: 11:31
Bie pista Hysaj

Atletico Madrid shiti Kieran Trippier te Newcastle për shumën e 12 milionë paundëve dhe drejtuesit e kampionëve të Spanjës po kërkojnë për një mbrojtjës të djathtë për të zëvendësuar anglezin.

Elseid Hysaj ishte një nga alternativat, teksa emri i mbrojtësit shkodran është lidhur me “Colchoneros” edhe kur ishte pjesë e Napolit. Gjithsesi, lojtari i kombëtares nuk do të largohet nga Lazio.

Mediet spanjolle raportojnë se Atletico e ka gjetur në La Liga zëvendësuesin e Trippier, dhe ai është Daniel Wass, 32-vjeçari i Valencias, i cili numëron 41 ndeshje dhe 1 gol me kombëtaren e Danimarkës.

Drejtuesit e klubit nga kryeqyteti kanë nisur bisedimet me agjentin e lojtarit dhe klubin e Valencias, dhe gjithçka po shkon mirë. Bisedimet mes palëve ndodhen në fazë të avancuar dhe akordi final është çështje kohe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat