Portieri i Kosovës shpallet lojtari i ndeshjes

Futboll

Portieri i Kosovës shpallet lojtari i ndeshjes

Më: 15 janar 2022 Në ora: 14:45
Portieri i Kosovës shpallet lojtari i ndeshjes

Në javën e 21-të të Superligës Spor Turke, Adana Demirspor u përball kundër Kayserispor.

Ndeshja e luajtur në stadiumin ‘Fatih Terim’ përfundoi në barazim 1-1.

Goli i Adana Demirspor u shënua nga Britt Assombalonga në minutën e 26-të, kurse pa marr parasysh super performancën e portierit të Kombëtares së Kosovës – Muric, Kayserispor arriti të barazuoi rezultatin me golin e Carlos Mane në minutën e 87-të.

Aro Muric zhvilloi ndeshjen më të mirë të sezonit, duke bërë nëntë pritje dhe u vlerësuar me notën më të lartë në ndeshje (8.6).

Muric u shpall lojtari i ndeshjes.

Në minutën e 6-të të ndeshjes, loja u ndërpre për futbollistin Ahmet Çalik, i cili humbi jetën në një aksident trafiku. Tifozët hodhën karafila në fushë

Me këtë rezultat, Adana Demirspor tani ka 34 pikë, ndërsa Kayserispor 28 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat